Vai smēķēšana izraisa matu izkrišanu?

Matu izkrišanas problēmas tiek konstatētas visu vecuma grupu cilvēkiem dažādu faktoru dēļ, piemēram, dzīvesveida maiņas, nepareiza uztura un matu kopšanas trūkuma gadījumā. Pārmērīgs stress saasina matu izkrišanu.

Papildus iedzimtām problēmām, veselības problēmām un matu kopšanas rutīnas trūkumam matu izkrišanu var izraisīt arī pārmērīga smēķēšana. Pārmērīga smēķēšana un alkohola lietošana var radīt neatgriezenisku kaitējumu organismam. Smēķēšana sašaurina asinsvadus, kuru mērķis ir nogādāt matu folikulām nepieciešamās uzturvielas, piemēram, vitamīnus un minerālvielas, kā arī skābekli.

Galvenais matu izkrišanas iemesls ir neaktīvi vai miruši matu folikuli. Smēķēšanas dēļ jūsu matu folikuli nesaņem nepieciešamās uzturvielas un laika gaitā mirst, izraisot matu izkrišanu. Kad matu folikulas ir bojātas, kļūst grūti atjaunot jaunus matus vai pat turpināt esošo matu augšanu. Cigaretē esošo toksisko vielu dēļ pārmērīga smēķēšana var pilnībā izjaukt jūsu matu augšanas ciklu.

Izlasiet šos rakstus mūsu platformā, lai uzzinātu smēķēšanas ietekmi uz jūsu matiem un uzzinātu vairāk par matu izkrišanu un matu atjaunošanos.

Vai mani mati ataugs, ja es pārtraukšu smēķēt?

Smēķēšana izraisa matu izkrišanu, ierobežojot pareizu asins un barības vielu plūsmu uz matu folikulam. Ja jūs nolemjat atmest smēķēšanu, jūsu asinsvadi vairs nesamazināsies un jūsu matu folikuli atkal kļūs aktīvi un veselīgi.

Tāpēc, pārtraucot smēķēšanu, ir iespējams ataudzēt matus. Notiek atjaunošanās process organismā, ja notiek atturēšanās no cigarešu kaitīgajiem toksīniem. Smēķēšanas atmešana patiesībā ir labākais veids, kā novērst tās nodarīto kaitējumu un mēģināt atkal ataudzēt veselīgus matus.

Tomēr, ja pat pēc smēķēšanas atmešanas nejūtat ievērojamas izmaiņas, jums jāvēršas pie speciālista. Jūsu matu izkrišanas cēlonis var būt kāds cits medicīnisks iemesls, kas ir jāidentificē pēc iespējas ātrāk. Matu eksperti, speciālisti, matu ārsti un matu ķirurgi var palīdzēt jums ataudzēt matus, izmantojot daudzas medicīniskas un ķirurģiskas, kā arī neķirurģiskas metodes.

Vai smēķēšana padara jūsu matus plānus?

Ja ar katru izsmēķēto cigareti rodas jautājums: “Vai smēķēšana izraisa matu izkrišanu?”, atbilde uz to ir jā. Reizēm smēķēšana var nebūt tik kaitīga, taču, ja esat parasts smēķētājs, jūs nodarāt ievērojamu kaitējumu ne tikai plaušām, bet arī matiem.

Kādēļ smēķēšana izraisa matu izkrišanu:

• Slikta asinsrite: Smēķēšanas radītie toksīni izraisa asinsvadu sašaurināšanos, kas ierobežo nepieciešamo uzturvielu, piemēram, vitamīnu, minerālvielu un skābekļa nokļūšanu matu folikulā, tādējādi apdraudot to veselību. Veselus un stiprus matus var iegūt tikai tad, ja matu folikulas ir aktīvas.

Tāpēc, nesaņemot nepieciešamās uzturvielas no asinīm, matu folikulas iet bojā un tiek traucēts matu augšanas cikls, kas izraisa ievērojamu matu izkrišanu.

• Vāja imūnsistēma: smēķēšana apgrūtina asinsrites procesu organismā, tādējādi radot daudzas nepatikšanas. Tā kā galvas ādai trūkst nepieciešamās uzturvielas, var rasties arī pārmērīga tauku ražošana, kas var izraisīt blaugznas un citas galvas ādas infekcijas. Šīs infekcijas var saasināt matu izkrišanas problēmas.

• Piesārņotāji: cigaretēs esošo kaitīgo piesārņotāju dēļ smēķēšana kaitē ne tikai smēķētājiem, bet arī pasīvajiem smēķētājiem. Smēķēšanas laikā gaisā izdalās tādi piesārņotāji kā piemēram, nikotīns un kotinīns, tie var nogulsnēties matu šahtā. Saskare ar piesārņotu gaisu var radīt nopietnus matu struktūras bojājumus.

Turklāt no cigaretēm izdalīto toksīnu sārmainais raksturs var arī traucēt galvas ādas pH līmeni, kas ietekmē matu augšanu.

Ja ir novērota ģenētiska matu izkrišana, smēķēšana var saasināt problēmu. Smēķēšanas piesārņotajā gaisā atrodamie kancerogēni var pat bloķēt matu augšanai nepieciešamo proteīnu ražošanu.

Tādējādi varam secināt, ka smēķēšana ir saistīta ar matu izkrišanu. Tā kā smēķēšana var vairākos veidos ietekmēt jūsu matu veselību, jums ir jāmēģina atmest šo kaitīgo ieradumu, lai arī cik grūti tas jums būtu.

Vai smēķēšanas atmešana palīdzēs maniem matiem?

Smēķēšana daudzos veidos tieši un netieši ietekmē matu augšanu un veselību. Pēc šī kaitīgā ieraduma atmešanas jūs varēsiet redzēt pozitīvas pārmaiņas. Tomēr tas nenozīmē to, ka jums nebūs jārūpējas par savu matu veselību, lai paātrinātu matu ataugšanas procesu.

Ļoti noderīgi ir izmantot dažus dabiskus līdzekļus, piemēram, alvejas želeju matos, kas palīdz attīrīt matu folikulus, kā arī izvairīties no blaugznām. Jums ir arī jāpārliecinās, ka jūsu matiem tiek nodrošinātas būtiskas barības vielas gan iekšēji, gan ārēji, lai tie varētu ātri augt. Ieteicams arī katru dienu masēt galvas ādā kokosriekstu eļļu vai kādu citu sev piemērotu eļļu, lai uzlabotu smēķēšanas dēļ traucēto asinsriti.

Šeit ir daži veidi, kā nodrošināt matu augšanu pēc smēķēšanas atmešanas:

• Sabalansēts uzturs. Matu augšanai ir nepieciešams sabalansēts uzturs. Ēdiet sabalansētu uzturu, kas bagāts ar A, C un D grupas vitamīniem, cinku, dzelzi un olbaltumvielām, lai nodrošinātu ātrāku matu augšanu. Šo vitamīnu lietošana ne tikai ietekmē jūsu matu veselību, bet arī nodrošinās jums spēcīgu imunitāti pret slimībām.

• Matu kopšanas rutīna. Papildus veselīgai ēšanai jums ir jānodrošina arī ārējās barības vielas jūsu matiem. Asinsrites izlabošanai izveidojiet ieradumu vismaz divas reizes nedēļā 5 minūtes masēt galvas ādu. Matu mitrināšanai un barošanai jums arī jāizmanto matu maskas un kondicionierus.

• Izvairieties no stresa situācijām. Stress ir viens no galvenajiem pārmērīgas matu izkrišanas iemesliem. Stresa rezultātā jums jāveic tādas aktivitātes kā joga un meditācija. Tas ne tikai palīdzēs uzlabot jūsu matu veselību, bet arī palīdzēs izvairīties no smēķēšanas kārdinājuma. Dabiskie augi, tostarp ashwagandha, Shatavari, Bala un žeņšeņs, var arī palīdzēt detoksikācijas procesā. Turklāt, lai pretotos smēķēšanas kārdinājumam, varat apēst 1 tējkaroti ajwain un kanēļa vai 2-3 bazilika lapas.

Iepriekš minētie ir ājurvēdas un dabiskie līdzekļi, kas var palīdzēt pretoties kārdinājumam smēķēt. Tomēr, ja šie līdzekļi jums nešķiet efektīvi matu augšanai, diagnozes noteikšanai un matu augšanai nekavējoties jākonsultējas ar matu speciālistu.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai mati ataugtu pēc smēķēšanas atmešanas?

Katram cilvēkam atšķiras laiks, kas nepieciešams matu ataugšanai pēc smēķēšanas atmešanas. Tas lielā mērā ir atkarīgs no matu folikulu stāvokļa un nodarīto bojājumu intensitātes. Vispārīgi runājot, jums ir jāspēj redzēt ievērojamu atšķirību 6 mēnešu laikā, ja tiek ievērota atbilstoša matu kopšana.

Tomēr var būt gadījumi, kad matu folikuli ir pilnībā bojāti vai gandrīz miruši. Lai izārstētu šādu situāciju, būs nepieciešams ilgāks laiks. Jūsu veiktā ārstēšana būs atkarīga arī no jau notikušā bojājuma intensitātes. Gadījumā, ja jūsu matu folikulas ir tikai miega stadijā, varat ataudzēt matus, izmantojot dabiskus līdzekļus. Tomēr, ja matu folikuli ir miruši, jums var būt nepieciešama specializēta medicīniskā palīdzība.

Daudzas medicīniskās procedūras var palīdzēt atjaunot bojātus matus. Tās ietver ārstnieciskos šampūnus un zāles, kā arī citas procedūras. Varat arī veikt ķirurģisku ārstēšanu, piemēram, matu transplantāciju, ja situāciju nevar kontrolēt citādi.

Ir svarīgi pēc iespējas ātrāk konsultēties ar speciālistu, lai diagnosticētu matu izkrišanas problēmas un sāktu piemērotu ārstēšanu. Jo ātrāk sāksiet ārstēšanu, jo labākus rezultātus varat sagaidīt. Smēķēšana izraisa matu izkrišanu, taču nekad nav par vēlu to atmest un sākt piemērotu ārstēšanu, lai izārstētu matu izkrišanas problēmas.

Rubenhair klīnikas pieredzējušie un prasmīgie speciālisti un ķirurgi var piedāvāt risinājumus visām jūsu matu problēmām. Jau vairākus gadus mēs saviem klientiem piedāvājam augstas kvalitātes matu transplantācijas procedūras.

Sūti mums savas galvas foto un saņem bezmaksas konsultāciju Rubenhair” klīnikā un izmaini savas dzīves kvalitāti!

“WhatsApp”: +371 26777776

info@rubenhair.eu

https://www.rubenhair.eu

Matu transplantācijas klīnika Rubenhair

Republikas laukums 3, LV-1010 Rīga

Saņemt bezmaksas online konsultāciju!

Es piekrītu personas datu apstrādes noteikumiem un nosacījumiem.Saņemt konsultāciju!

Matu transplantācijas klīnikā Rubenhair Latvia veic augstas kvalitātes matu transplantāciju, uzacu transplantāciju ar manuālo FUE bezrētu un bezšuvju metodi, kā arī veic matu ārstēšanas procedūras. Matu transplantācijas klīnikā Rubenhair Latvia visi piedāvātie pakalpojumi ir sertificēti, droši un atzīti Latvijas Republikā un Eiropas Savienībā. Pakalpojumus veic diplomēti un sertificēti ārsti kā arī medicīnas personāls ar atbilstošu profesionālo izglītību un profesionālajām iemaņām. Procedūru veikšanai tiek izmantotas sertificētas, modernas ierīces un tikai pārbaudīti un sertificēti preparāti. Matu transplantācijas klīnika Rubenhair Latvia ir pilnībā sertificēta un licencēta medicīnas klīnika Latvijā un Eiropas Savienības valstīs un ir reģistrēta Latvijas Republikas Veselības Ministrijas Veselības Inspekcijas Ārstniecības iestāžu reģistrā ar reģistrācijas numuru 010001474.

lvLatvian